Specjaliści od bezpieczeństwa w Internecie radzą polskim internautom, by zmienili swoje hasła dostępu w portalach, z których korzystają. Wszystko z powodu najnowszej akcji hakerów, którzy na internetowych forach udostępnili tysiące nazw użytkowników oraz haseł.

Skalę problemu na razie trudno oszacować. Na jednym z forów znalazły się bowiem dane kilkudziesięciu tysięcy użytkowników, głównie z Polski. Piotr Konieczny z serwisu niebezpiecznik.pl mówi, że złodziejom na razie chodzi o pokazanie, jak wiele komputerów mogą mieć pod swoją kontrolą: „Możecie liczyć na to, że ja nie tylko będę wykradał od nich hasła, ale jestem w stanie wykorzystać ich komputery do rozsiewania spamu, wysyłania jakiś innych wiadomości”

Każda osoba, która jest zarejestrowana na wielu portalach, m.in. społecznościowych czy aukcyjnych, powinna zmienić używane hasło dostępu. Jak twierdzą eksperci, najbezpieczniej używać innego hasła w każdym z serwisów. Nie musi być ono skomplikowane, ale dobrze, jeśli nie będzie to ciąg liczb, np. 123456. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Pawła Świądra: