W Warszawie na Starym Mieście, Krakowskim Przedmieściu i na 27-metrowej choince tradycyjnie już ustawionej na Placu Zamkowym rozbłysła świąteczna iluminacja. Jeszcze przed jej zapaleniem na Placu Zamkowym rozpoczął się koncert mikołajkowy pod hasłem "Wielka iluminacja świątecznej Warszawy" oraz prezentacja imion maskotek Euro 2012.

Światełka - podobnie jak w ubiegłym roku - ozdobiły Trakt Królewski, Starówkę, Krakowskie Przedmieście, Plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie. W tym roku dodatkowo udekorowano również ulicę Emilii Plater i Plac Grzybowski. Jak co roku, na Placu Zamkowym stanęła 27-metrowa choinka. Drzewko wykonane jest ze sztucznego igliwia, a jego świąteczne dekoracje nawiązują do logo miasta i hasła "Zakochaj się w Warszawie". Choinkę zdobi też, zmieniająca co kilkanaście sekund swą sekwencję, specjalna iluminacja.

W koncercie przygotowanym przez Stołeczną Estradę udział wzięli m.in.: K.A.S.A., Urszula, Patrycja Markowska oraz Andrzej Piaseczny. W wielkiej iluminacji świątecznej uczestniczyły także maskotki Euro 2012 Slavek i Slavko.

Prezydent stolicy podkreśliła, że klimat Krakowskiego Przedmieścia jest szczególny. Nie mam wątpliwości, że Krakowskie Przedmieście od Pl. Zamkowego, a jeszcze i Nowe Miasto, to jest najpiękniejszy trakt królewski w Europie, a może i na świecie - powiedziała Gronkiewicz-Waltz.