RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Trzeba zbudować nową drogę do Gródka nad Dunajcem

Publikacja: Piątek, 30 lipca (13:22) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Z powodu osuwiska trasa z Nowego Sącza do Gródka nad Dunajcem będzie nieprzejezdna aż do przyszłego roku. Geolodzy orzekli, że drogi nie można wyremontować. Trzeba ją zbudować od podstaw w innym miejscu.

Nowy odcinek trzeba zaprojektować, wykupić teren i zbudować. Może to potrwać nawet rok. Do tego czasu kierowcy będą musieli korzystać z objazdów. Najkrótszy ma sześć kilometrów, ale biegnie gminnymi drogami. Te są wąskie, kręte i strome, a w zimie często nieprzejezdne.

W przyszłym tygodniu drogowcy wybiorą najlepszy objazd, po którym będą mogły jeździć nie tylko samochody osobowe, ale dostawcze i busy.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: