Nietypowa sztafeta ruszyła w czwartek z Łodzi do Warszawy. Biegną samorządowcy, którzy w stolicy chcą wywalczyć, by planowana ekspresowa droga S-8 z Wrocławia do Warszawy nie omijała Łodzi.

Wprawdzie łódzki wariant trasy S-8 został zapisany w rozporządzeniu Rady Ministrów z lutego tego roku, ale ostatnio pojawiły się informacje, że ministerstwo transportu rozpatruje także inne warianty przebiegu - nie przez Łódź, a przez Piotrków Trybunalski.

Poprzez taką akcję mam nadzieję, że przekonamy wszystkich niezdecydowanych, że droga S-8 z Wieruszowa, przez Sieradz, Zduńską Wolę, Łask, Pabianice i Łódź jest najlepszym rozwiązaniem nie tylko dla Łodzi ale także dla całego regionu - podkreślał marszałek województwa łódzkiego Włodzimierz Fisiak.

W łódzkim odcinku sztafety biegła także wiceprezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Zależy nam na przekonaniu tych, którzy lobbują za innym przebiegiem, żeby zdecydowali się „odpuścić”. Łódź jest metropolią, stolicą regionu i jej należy się pierwszeństwo. To stolica będzie stanowić o jakości życia w całym regionie- zaznaczyła wiceprezydent.

Z Łodzi sztafeta pobiegnie przez Stryków i Łowicz. Do stolicy ma dotrzeć w piątek ok. 9 rano.