NFZ zapłaci szpitalowi św. Barbary w Sosnowcu ponad 3 miliony złotych za nadwykonania w 2011 roku. Strony podpisały dziś w Sądzie Okręgowym w Katowicach ugodę w tej sprawie.

Około 5 milionów złotych domaga się przed sądem od NFZ-tu sosnowiecki szpital św. Barbary. Jest to kwota za nadwykonania z 2011 roku. Dziś strony spotkały się na pierwszej rozprawie w Sądzie Okręgowym w Katowicach. czytaj więcej

Szpital św. Barbary domagał się od Narodowego Funduszu Zdrowia 5 milionów złotych za nadwykonania w 2011 roku. Po wielu miesiącach procesu postanowił jednak zgodzić się na mniejszą kwotę, bo placówka potrzebuje pieniędzy.

Szpital zdecydował się na podpisanie ugody, żeby te pieniądze jak najszybciej wróciły do szpitala i żeby mogły służyć ratowaniu pacjentów - mówił po rozprawie pełnomocnik placówki mec. Mariusz Orliński.

Gdyby nie doszło do ugody, proces mógłby trwać jeszcze bardzo długo. Trzeba byłoby analizować całą dokumentację pacjentów przyjętych ponad limit. Liczy ona ponad 50 tysięcy stron. 

3 miliony złotych powinny trafić na konto szpitala w ciągu półtora miesiąca.

(mal)