Pracownicy szczecińskich wodociągów czekają na zgłoszenia osób poszkodowanych przez wczorajszą awarię. Woda z pękniętej rury zalewała piwnice i garaże na Pomorzanach. Awarię usunięto, a woda wróciła już do kranów wszystkich szczecińskich mieszkań. Jednak usuwanie skutków z pewnością jeszcze potrwa.

Pozalewane są piwnice do parteru. Cały majątek w piwnicy jest do wyrzucenia. Kto za to zapłaci? - żalą się szczecinianie reporterowi RMF FM Grzegorzowi Hatylakowi.

Poszkodowani mogą zgłaszać się do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie w sprawie odszkodowania za straty. Adres: Golisza 10. Pracownicy zakładu - jak zapewnił w rozmowie z reporterem RMF FM rzecznik ZWiK - będą pomagać w załatwianiu formalności.

Do awarii doszło około godz. 17; pod ul. Budziszyńską na szczecińskich Pomorzanach pękła rura wodociągowa. W związku z uszkodzeniem konieczne było czasowe zamknięcie części rurociągów w mieście. Wody nie miały więc Pomorzany, Pogodno, Śródmieście, osiedle Kaliny.

Strażakom i służbom wodociągowym udało się opanować wyciek wody jeszcze przed godz. 22. Mieszkańcy narzekają jednak na opieszałość służb ratowniczych i liczą straty. Posłuchaj relacji naszego dziennikarza: