Marzenia aż po horyzont! Edukacyjna Fundacja imienia Romana Czerneckiego do końca marca zbiera zgłoszenia od ósmoklasistów z małych miejscowości, którzy marzą o nauce w najlepszych liceach i technikach w całym kraju. Dzieci z uboższych rodzin mogą liczyć na dofinansowanie zakwaterowania i miejsce w jednej ze szkół w całym kraju.

W programie, który fundacja realizuje razem z Fundacją Staraków, chodzi o szansę na realizację marzeń dla młodzieży, która bez takiego wsparcia nie mogłaby pójść do dobrej szkoły średniej, a potem dostać się na studia. Uczennice i uczniowie dostają miejsce w szkole, zakwaterowanie w bursie i wyżywienie, stają się też częścią wspierającej się społeczności. To wyjątkowa, kilkuletnia przygoda podczas której stypendyści i stypendystki wspierają się i nawiązują wieloletnie przyjaźnie - mówi Paulina Piróg z EFC.

To już jedenasta edycja programu. Do tej pory ze wsparcia skorzystało prawie ośmiuset uczniów. W tej chwili dwustu stypendystów uczy się w 19 szkołach w całej Polsce.Więcej o warunkach uzyskania wsparcia znajdziecie na stronie EFC.


Opracowanie: