Agencja Nieruchomości Rolnych wystawi na sprzedaż byłe przejście graniczne w Koniecznej, w gminie Uście Gorlickie. Cena wywoławcza jednej z najbardziej atrakcyjnych nieruchomości, których pozbywa się Skarb Państwa na Sądecczyźnie, wynosi 5,343 mln zł informuje "Dziennik Polski".

Działkę o powierzchni 1,31 ha z budynkiem administracyjno-socjalnym o powierzchni użytkowej ponad 1,65 tys. m kw. nabywca będzie mógł wykorzystać np. na hotel. Budynek w bardzo dobrym stanie technicznym wyposażony jest we wszystkie instalacje, leży w bezpośrednim sąsiedztwie drogi wojewódzkiej i granicy słowackiej.

W Małopolsce Skarb Państwa i samorządy nie mają do zbycia tak atrakcyjnych nieruchomości jak w innych rejonach. Co jakiś czas na publicznych przetargach wystawiane są jednak pod młotek grunty i budynki, które można uznać za atrakcyjne dla inwestorów. Tyle tylko, że obecny rok nie jest dobry na szukanie nabywców publicznych nieruchomości. Np. Urząd Miasta Krakowa zorganizował w b.r. ponad 150 przetargów na sprzedaż gminnych nieruchomości i tylko co czwarty z nich zakończył się znalezieniem kupca.