28,2 proc. Polaków zagłosowałoby na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego, a 26,6 proc. poparłoby Platformę Obywatelską - wynika z sondażu IBRiS Homo Homini przeprowadzonego na zlecenie RMF FM i portalu Interia.pl. Zamiar wzięcia udziału w eurowyborach zadeklarowało 31,9 proc. respondentów.

Na trzecim miejscu uplasował się Sojusz Lewicy Demokratycznej, który otrzymałyby 12,1 procent. Za nim znalazły się: Europa Plus Twój Ruch - 6,2 proc. oraz Polskie Stronnictwo Ludowe - 5,1 procent. Poniżej progu wyborczego znalazłyby się Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego (3,9 proc.), Polska Razem Jarosława Gowina (2,2 proc.), Solidarna Polska (1,7 proc.) i Ruch Narodowy (0,6 proc.). 13,5 proc. ankietowanych jeszcze nie wie, na kandydatów której partii, koalicji lub komitetu wyborczego zagłosują.

Frekwencja nieco powyżej 30 procent

Zamiar wzięcia udziału w wyborach do PE zadeklarowało 31,9 proc. respondentów. 63 procent badanych deklaruje, że raczej nie wezmą udziału w eurowyborach. 5,1 proc. ankietowanych jeszcze nie wie, czy zagłosuje.

Wyniki sondażu znajdziecie TUTAJ

IBRiS Homo Homini