Co najmniej 5 osób zostało rannych w wypadku pociągu w Katowicach przy ul Niezapominajek - informuje nasz reporter Piotr Glinkowski. Wykoleił się pociąg relacji Tychy - Katowice. Usuwanie skutków potrwa prawdopodobnie do jutra.

Pociąg na szczęście nie przewrócił się na bok. Według informacji dziennikarza RMF FM, nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Do wypadku doszło dokładnie na granicy Katowic i Tych. Do czasu usunięcia skutków wypadku ruch pociągów będzie się odbywał przez katowickie dzielnice Kostuchna i Murcki. Podróżni muszą liczyć się z opóźnieniami.

W drodze na miejsce wypadku jest specjalna komisja, która ma wyjaśnić przyczyny zdarzenia. Jedną z najbardziej prawdopodobnych hipotez jest nieszczęśliwy zbieg okoliczności. W związku z remontem torów, pociąg jechał zmienioną trasą. Prawdopodobnie z tego powodu doszło do tej katastrofy. Nie mówię, że remont był przyczyną, ale zbieg okoliczności związany z remontem doprowadził do takiego wypadku - tłumaczył marszałek województwa śląskiego Bogusław Śmigielski.

Byłeś świadkiem wydarzenia? Masz film lub zdjęcia z miejsca wypadku? Prześlij informację, zdjęcie lub film na Gorącą Linię RMF FM: SMS/MMS: 600 700 800; e-mail: fakty@rmf.fm; formularz www.