Paweł Dytko jadący samochodem Mitsubishi Lancer EVO 9 wygrał pierwszy odcinek specjalny 64. Rajdu Polski i został liderem imprezy zaliczanej do klasyfikacji mistrzostw Europy.

Według nieoficjalnych jeszcze wyników Dytko wyprzedził o 0,9 sekundy Michała Sołowowa i o 1,1 s Michała Bębenka oraz Litwina Vitautasa Svedasa (wszyscy Mitsubishi Lancer). Ubiegłoroczny zwycięzca Rajdu Polski Leszek Kuzaj zajął szóste miejsce ze stratą 1,3 s do zwycięzcy, a inny z faworytów, Krzysztof Hołowczyc uplasował się dopiero w połowie trzeciej dziesiątki, ze stratą 4,2 s do Dytki.

Pierwszy odcinek został przerwany po wypadku jednej z załóg. Kierowca Tomasz Trembicki i pilot Daniel Siatkowski nie odnieśli obrażeń, ale trasa została zablokowana. Wyniki załóg, które przejechały OS, zostały zaliczone do klasyfikacji. Pozostałe załogi otrzymają czas ostatniego kierowcy, który pokonał odcinek.

Wyniki pierwszego odcinka specjalnego Rajdu Polski (1,68 km):

1. Paweł Dytko Mitsubishi Lancer 59,5 s
2. Michał Sołowow Mitsubishi Lancer strata 0,9 s
3. Michał Bębenek Mitsubishi Lancer 1,1
Vitautas Svedas Mitsubishi Lancer 1,1
5. Tomasz Kuchar Subaru Impreza 1,2
6. Leszek Kuzaj Subaru Impreza 1,3
7. Kajetan Kajetanowicz Mitsubishi Lancer 1,4
8. Oscar Svedlund Subaru Impreza 1,5
Zbigniew Gabryś Mitsubishi Lancer 1,5
10. Tomasz Czopik Volkswagen Polo S 200 1,8

W sobotę odbędzie się sześć odcinków specjalnych łącznej długości 150,3 km. Przyjazd pierwszej załogi na metę etapu spodziewany jest ok. 17.00.