Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 28-letniej kobiety, która była w 17. tygodniu ciąży.

Śledczy zabezpieczyli dokumentację medyczną 28-latki, zlecili też sądowo-lekarską sekcję zwłok, która ma pomóc w ustaleniu przyczyny śmierci.

Sekcję zaplanowano na piątek w Zakładzie Medycyny Sądowej w Poznaniu - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w wielkopolskim Ostrzeszowie. 28-latka poczuła się źle i z silnymi objawami duszności trafiła do tamtejszego szpitala na oddział ginekologiczny. Tam jej stan pogorszył się.

Z uwagi na jej ciężki stan lekarze z Ostrzeszowa podjęli decyzję o przetransportowaniu ciężarnej do szpitala w Ostrowie Wlkp. na intensywną terapię - tłumaczył rzecznik  ostrowskiego szpitala dr Adam Stangret. Stan zdrowia kobiety pogorszył się pod koniec transportu, już na podjeździe do szpitala. Tam zmarła.

Doszło do zatrzymania krążenia. Resuscytacja z udziałem naszych lekarzy nie odniosła efektu - powiedział dr Adam Stangret.