Prezydent Olsztyna na razie nie wyjdzie na wolność. Sąd przedłużył areszt dla Czesława Małkowskiego o kolejne dwa miesiące. Prokuratura wniosła o przedłużenie aresztu o trzy miesiące.

To, że sąd zdecydował o krótszym areszcie, traktujemy jako dobrą zapowiedź, że okres aresztowania prezydenta Małkowskiego dobiega końca - skomentował jeden z obrońców, Ryszard Afeltowicz.

Po tym, co zrobił, o co został oskarżony, powinien w areszcie pozostać. Niech siedzi dalej – uważają mieszkańcy Olsztyna, z którymi rozmawiał reporter RMF FM Tomasz Sosnowski:

Prezydent Małkowski przebywa w areszcie od kwietnia. Jest podejrzany o molestowanie urzędniczek olsztyńskiego magistratu i zgwałcenie jednej z nich. Prokuratura odmawia podawania szczegółów śledztwa. Jednak według nieoficjalnych źródeł, prezydent miał przyznać się do seksualnych stosunków z urzędniczką, ale jak twierdzi, działo się to za obopólną zgodą.

Ze względu na ważny interes społeczny prokuratura zezwoliła mediom na ujawnienie danych podejrzanego i pokazywanie jego wizerunku.

W połowie listopada ma odbyć się referendum w sprawie odwołania Małkowskiego ze stanowiska prezydenta Olsztyna.