Od 2 do 9 września pociągi nie będą dojeżdżać na warszawskie Lotnisko Chopina - poinformował rzecznik PKP PLK Robert Kuczyński. Naprawa torów w tunelu na lotnisko po czerwcowym wykolejeniu pociągu SKM wymaga czasowego zamknięcia tego odcinka linii.

Pociąg SKM wykoleił się 23 czerwca, gdy odjeżdżał z peronu stacji przy lotnisku. Nikt wówczas nie ucierpiał, ale wypadek spowodował utrudnienia w lokalnym ruchu pociągów.

Nadal nie usunięto wszystkich uszkodzeń spowodowanych przez tamten wypadek. Kolejarze będą naprawiać tory w najbliższych dniach, ale to wymaga częściowego, a czasowo także całkowitego zamknięcia linii.

Od poniedziałku 2 września od północy do czwartej rano w poniedziałek 9 września zamknięte będą oba tory na odcinku Służewiec - Lotnisko Chopina. Oznacza to wstrzymanie ruchu na lotnisko.

W tych dniach pociągi SKM linii S2 z Sulejówka na lotnisko kursować będą do przystanku Warszawa Służewiec, natomiast pociągi SKM linii S3 z Legionowa na lotnisko i Kolei Mazowieckich z Modlina na lotnisko będą kończyć bieg na dworcu Warszawa Zachodnia.

Później, od poniedziałku 9 września, do czwartej rano w środę 11 września zamknięty będzie jeden tor i jedna krawędź na przystanku Lotnisko Chopina. Wówczas pociągi SKM linii S2 będą kursować na lotnisko, a pociągi Kolei Mazowieckich z Modlina - do Służewca. Pociągi SKM linii S3 będą kończyć bieg na dworcu zachodnim.

Jak wyjaśnił rzecznik, dotychczas prace mogły być prowadzone wyłącznie w trakcie przerwy nocnej trwającej około 5 godzin. Ostatnia faza prac wymaga jednak całkowitego zamknięcia torów, w związku z czym na czas kluczowych działań niezbędne jest wstrzymanie ruchu. Kolejarze apelują, by przed wyjazdem sprawdzić rozkład w internecie.