​Na 3 miesiące trafią do aresztu dwie kobiety i mężczyzna, którzy w nocy weszli do mieszkania niepełnosprawnej 56-latki i, używając siły fizycznej, zabrali jej portfel z pieniędzmi. Napastnicy to mieszkańcy Kutna w wieku od 35 do 46 lat. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

Kilka dni temu w Kutnie (woj. łódzkie), około godz. 3 w nocy, oficer dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od 56-letniej niepełnosprawnej kobiety, która powiedziała, że została pobita i okradziona we własnym mieszkaniu.

Według relacji zgłaszającej, spała już, gdy ktoś zapukał w okno jej mieszkania. Kobieta była przekonana, że to jej syn, dlatego otworzyła drzwi. Wówczas do lokalu weszły dwie znane jej kobiety i mężczyzna, którzy siłą zaciągnęli ją do pokoju. Tam jedna z kobiet uderzyła ją kilka razy w twarz, przez co upadła na ziemię. W tym czasie druga z kobiet zabrała jej portfel z pieniędzmi. Mężczyzna stał wówczas w drzwiach na tzw. czujce - przekazała Edyta Machnik z komendy policji w Kutnie.

Pokrzywdzona nie odniosła większych obrażeń i po wyjściu napastników od razu zadzwoniła na policję.

W piątek cała trójka została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanym zarzuty rozboju. 

W sobotę na wniosek prokuratora sąd zdecydował, że sprawcy spędzą w areszcie najbliższe 3 miesiące. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.