PKP rezygnują z budowy zaplanowanych przed Euro 2012 dworców. Polskie Linie Kolejowe aż o jedną trzecią tną inwestycje, a wiceminister infrastruktury odpowiedzialny za kolej salwuje się ucieczką do Europarlamentu. Wystartuje z 1 miejsca listy PSL w Zachodniopomorskiem.

Wiceminister obiecuje, że na czas euro kampanii weźmie urlop, choć jeszcze nie wie od kiedy. Poza tym Juliusz Engelhart utrzymuje, że to nie ucieczka po przegranej o polską kolej, a wyróżnienie. Czuję się zaszczycony. Partia dostrzegła moją działalność - mówi wiceminister reporterowi RMF FM:

Nieco inaczej osiągnięcia wiceministra ocenia Jakub Majewski z Instytutu Promocji i Rozwoju Kolei. Jeżeli minister startuje, wierząc, że na polskiej kolei dzieje się dobrze i powinien te wzorce przenieść na całą Europę, to trzeba podziwiać jego dobre samopoczucie - twierdzi Majewski:

Ostatnie „osiągnięcia” polskich kolei to rezygnacja z budowy przed Euro 2012 dworca Warszawa Wschodnia, połączenia z Katowic do lotniska w Pyrzowicach i ograniczenie remontów torów.