RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pingwiny wróciły do śląskiego zoo. Po 43 latach!

Opracowanie: Publikacja: Poniedziałek, 17 lutego (12:54) Aktualizacja: Poniedziałek, 17 lutego (13:00)

Po 43 latach do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie wróciły pingwiny. Na razie jest ich jedenaście: cztery samice i siedmiu samców.

Wkrótce pingwinów w śląskim zoo będzie więcej. 

Ta grupa - składająca się teraz nieproporcjonalnie z samic i samców - zostanie uzupełniona o samice. One przyjadą do nas może w ciągu dwóch tygodni. Pingwiny mają to do siebie, że łączą się w pary na całe życie - mówi Jolanta Kopiec, dyrektorka śląskiego zoo.

Źródło: RMF FM
Tagi: ZOO

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: