"Nie wykluczam takiej możliwości" – stwierdził w Polsat News Patryk Jaki pytany o to, czy wybiera się do europarlamentu. "Jestem otwarty na różne możliwości, ale na razie mam dużo swojej pracy w ministerstwie" – zastrzegł polityk. O tym, że Patryk Jaki "w nagrodę" za start w wyborach samorządowych w Warszawie, może zostać kandydatem PiS w wyborach do PE, napisało "Do Rzeczy".

Ja niczego nie wykluczam, ale niczego też nie potwierdzam (...) Jestem otwarty na różne możliwości, ale na razie mam dużo swojej pracy w ministerstwie (sprawiedliwości), którą chcę dokończyć - tłumaczył w Polsat News Jaki. Nie odpowiedział jednoznacznie na pytanie, czy interesowałoby go np. objęcie stanowiska szefa Najwyższej Izby Kontroli.

Patryk Jaki pełni funkcję wiceministra sprawiedliwości, jest też przewodniczącym komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

W wyborach samorządowych Patryk Jaki był kandydatem Zjednoczonej Prawicy na stanowisko prezydenta Warszawy, w których przegrał z kandydatem Koalicji Obywatelskiej Rafałem Trzaskowskim.

Według danych opublikowanych na stronie Państwowej Komisji Wyborczej, Trzaskowski w I turze wygrał wybory prezydenta Warszawy, uzyskując 56,67 proc. głosów.; Patryk Jaki otrzymał 28,53 proc. głosów.

(mn)