Zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się nad dziewięciorgiem dzieci usłyszały dwie opiekunki z prywatnego żłobka we Wrocławiu. Kobiety związywały dzieci becikami i śpioszkami tak, żeby nie mogły się ruszać, kładły je w łóżeczkach na samych szczebelkach, przywiązywały do krzeseł i karmiły na siłę.

Kobiety miały pod opieką dzieci w wieku od sześciu miesięcy do trzech lat. Prokuratura dysponuje filmem, który pokazuje, jak znęcały się nad maluchami. Nagrała go inna opiekunka i przekazała ojcu jednego z dzieci. Ten o wszystkim powiadomił prokuraturę.

Według śledczych, opiekunki miały m.in. krępować dzieci becikiem i pieluszkami, tak aby nie mogły się ruszać. Kładły również dzieci w łóżeczka bez materacy bezpośrednio na szczebelkach oraz na siłę karmiły - powiedziała rzeczniczka wrocławskiej prokuratury okręgowej Małgorzata Klaus.

Lista uchybień, których dopuściły się opiekunki, jest długa. Do żadnego z nich kobiety z prywatnego punktu żłobkowego jednak się nie przyznają. Niewykluczone, że zarzuty w tej sprawie usłyszą kolejne wychowawczynie.