​Problemy z dostępem do internetu od firmy Vectra w całej Polsce. Firma poinformowała, że pracuje nad usunięciem awarii. Kłopoty mają głównie użytkownicy z dużych miast.

Przed południem zaczęły pojawiać się doniesienia o problemach z internetem sieci Vectra. Zgłoszeń w serwisie downdetector.pl przybywało głównie od mieszkańców Warszawy, Krakowa, Łodzi, Katowic, Wrocławia i Trójmiasta.

Problemy były także z dodzwonieniem się na infolinię. Klienci sieci nie mieli więc internetu i nawet nie mogli dowiedzieć się, co się dzieje.

Jak poinformowała firma Vectra, w wyniku awarii ograniczony jest dostęp do sieci, Strefy Klienta oraz infolinii. "Intensywnie pracujemy nad jak najszybszym usunięciem awarii - usługi są stopniowo przywracane" - napisano.

"Problemy z internetem występują podczas ponownego uruchomienia modemu. Na urządzeniach, które nie były resetowane, łącze internetowe powinno być w dalszym ciągu dostępne. Robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby jak najszybciej przywrócić pełne działanie naszych usług. Przepraszamy za wszystkie niedogodności. Na wszystkie wiadomości odpowiemy najszybciej jak to tylko możliwe, a kolejne informacje podamy wkrótce" - napisano w komunikacie. 

Vectra w 2019 roku posiadała ponad milion abonentów.