Koszykarze Orlando Magic, ubiegłoroczni wicemistrzowie ligi NBA, wygrali 29. mecz w obecnym sezonie, pokonując na wyjeździe Charlotte Bobcats 106:95. W szeregach gości przez cztery minuty grał Marcin Gortat, który zdobył dwa punkty, trafiając swój jedyny rzut z gry, a także miał jedną zbiórkę i trzy faule.

Na parkiecie brylowała trójka koszykarzy z Orlando: Vince Carter i Jameer Nelson zdobyli po 21 punktów, a Rashard Lewis - 18. Słabiej natomiast wypadł tym razem Dwight Howard - 10 pkt. Natomiast najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był D.J. Agustin, który choć nie rozpoczął go podstawowym składzie Bobcats, to w ciągu 30 minut gry uzyskał 22 punkty.

Magic wygrali drugi mecz w ciągu dwóch dni, bowiem w piątek pokonali u siebie Sacramento Kings 100:84. Mają w dorobku 29 zwycięstw i 15 porażek, i zajmują drugie miejsce w Southeast Division, za Atlanta Hawks (28-14), a czwarte w Konferencji Wschodniej.