Władze Zakopanego zapowiadają, że nadal będą walczyć o modernizację zakopianki, mimo uchylenia decyzji środowiskowej dla tej inwestycji. Oznacza to, że przebudowa drogi opóźni się o kilka lat.

Problem jednak w tym, że Zakopane już po raz trzeci stara się o organizację mistrzostw świata w konkurencjach klasycznych już w 2015 roku. Zakopianka po raz kolejny może pogrzebać szanse stolicy Tatr. Jak przyznaje wiceburmistrz miasta Wojciech Solik wąska trasa jest najsłabszym punktem zakopiańskiej kandydatury. Nawet przedstawiciele FIS-u pytają co z drogą. Ten temat drąży już nawet Europa. - dodaje.

Burmistrz Janusz Majcher uważa jednak że nie wszystko stracone. Chce zagwarantować tereny pod nową drogę. Ja je wpisuje do planu a jeżeli plan zyska akceptacje rady miasta Zakopanego będzie to podstawa do wykupu terenów- mówi.

Od 40 lat czeka na to wielu mieszkańców, którzy nie mogą nawet remontować swoich domów. Czy to wystarczy i czy przekona Międzynarodową Federację Narciarską okaże się na początku czerwca. To wtedy wyłoniony zostanie kraj-gospodarz mistrzostw świata w konkurencjach klasycznych w roku 2015 .