Z powodu gęstej mgły na lotnisku w Gdańsku Rębiechowie od wczorajszego wieczora nie wylądował i nie wystartował żaden samolot. Problemy o poranku były także na lotnisku w podkrakowskich Balicach. Zgodnie z planem nie wystartowały m.in. maszyny do Warszawy i Monachium. W Pyrzowicach 6 samolotów było opóźnionych o godzinę.

W tej chwili - jak informuje kierownik działu operacyjnego portu Krzysztof Krzewiński - widoczność na lotnisku wynosi około trzystu metrów. Jego zdaniem sytuacja powinna się poprawić do godz. 10.

Wczoraj wieczorem do Gdańska nie doleciały samoloty linii Wiz Air z Dortmundu, Oslo i Londynu. Maszyny czekają w Warszawie na poprawę warunków.

Mgła utrudnia też życie kierowcom. Jak ostrzega reporter RMF FM na drogach Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz w okolicach Sosnowca, Dąbrowy Górniczej czy Jaworzna widoczność miejscami spada do minimum.

Mgła była też prawdopodobnie przyczyną kolizji 6 samochodów na krajowej "12" w Wielkopolsce. Do stłuczki doszło w miejscowości Lenartowice-Przydziałki koło Pleszewa.