Były prezydent Aleksander Kwaśniewski zdecydował się być oficjalnym patronem centrolewicy w Polsce. Zgadzam się być przewodniczącym Rady Programowej Lewicy i Demokratów - oświadczył.

W Polsce narodził się ważny ruch polityczny. Jest to ruch polityczny centrolewicy – Lewicy i Demokratów - stwierdził były prezydent. Podczas niedzielnej Konwencji Programowej SLD Kwaśniewski zapowiedział, że posiedzenie inauguracyjne Rady odbędzie się 14 czerwca. Wtedy zostanie zaprezentowany skład Rady, deklaracja programowa i terminarz prac.

Przekonało mnie do tego sformułowanie „harmonia w różnorodności” - nie dziwmy się, że jesteśmy różni, nie patrzmy na drobiazgi, twórzmy wspólnie dobra alternatywę dla Polski - powiedział Kwaśniewski wyjaśniając powody, dla których zdecydował się stanąć na czele Rady Programowej LiD.

Kwaśniewski podkreślił w trakcie przemówienia, że należy znaleźć język dyskusji z Platformą Obywatelską, która jest partią konkurencyjną, ale nie wrogą. Były prezydent zaznaczył, że Platforma wrzucona do jednego worka z obecną koalicją oznacza PO-PiS po najbliższych wyborach parlamentarnych.