RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Krótka ławka rezerwowych żołnierzy

Publikacja: Czwartek, 18 listopada (07:17) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

MON rozpoczęło promocję Narodowych Sił Rezerwowych, bo rekrutacja idzie słabo - informuje "Gazeta Wyborcza". Resort planował, że do NSR zapisze się 20 tysięcy ludzi, których wezwie się na wypadek klęski żywiołowej, wojny, a nawet misji zagranicznej. Ma to ma być uzupełnienie 100-tysięcznej armii zawodowej.

Do końca roku MON chciał mieć już 10 tysięcy żołnierzy NSR. Sztab Generalny poinformował jednak "Gazetę Wyborczą", że w całym kraju kontrakty z dowódcami podpisało do tej pory dopiero 1,9 tysiąca żołnierzy NSR.

Mimo to wojsko liczy, że będzie ich znacznie więcej, bo od początku lipca do wojskowych komend uzupełnień wpłynęło 5 tysięcy wniosków o przyjęcie.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: