Trener Gladiators by RMF4RT w oryginalny sposób zachęcał do pomocy 2-letniej Lence Mazur, chorej na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Krzysztof Mańkowski potrzebował niecałych 90 godzin, by zdobyć 28 szczytów i skompletować Koronę Gór Polski. W ten sposób chciał nagłośnić zbiórkę na leczenie dziewczynki.

Krzysztof zdobył już w tym roku Koronę Gór Polski, ale wyprawy były bardziej rozłożone w czasie. Tym razem postanowił zrobić to w tylko 4 dni! Wystartował w miejscowości Święta Katarzyna w Górach Świętokrzyskich i po zdobyciu poszczególnych szczytów przemieszczał się samochodem do kolejnych punktów. Auto służyło mu też za nocleg i stołówkę.

Trener Gladiators biegał po szlakach w dzień lub w nocy. Mimo ekstremalnego wysiłku udało się zrealizować cel. Na 28. szczyt (Śnieżka w Karkonoszach) dotarł po 89 godzinach i 56 minutach.

Na ratowanie zdrowia i życia dziecka potrzeba aż 9 milionów złotych - tyle kosztuje terapia genowa. 


Gladiators by RMF4RT to projekt sportowo-lifestylowy tworzony przez ludzi, kochają się ruszać, żyć aktywnie. Drużyna liczy kilkaset osób z całego kraju, które chcą wspólne szerzyć miłość do sportu, a przy tym dobrze się bawić! Więcej informacji na temat projektu: https://gladiators.pl/