Czy dwa normalne bilety na przejazd jednym pociągiem po tej samej trasie mogą różnić się ceną? Okazuje się, że w PKP wszystko jest możliwe. Nasz słuchacz Tomek zgłosił na Gorącą Linię RMF FM kolejowy absurd cenowy. Przesłał też zdjęcia biletów na przejazd pociągiem PKP Intercity, które zostały zakupione na tym samym dworcu.

Nasz słuchacz zauważył, że na jednym z zakupionych przez niego biletów na pociąg z Warszawy Centralnej do Szczecina Głównego zapisano długość trasy 520 kilometrów, zaś na drugim - 524 km. Bilety różnią się oczywiście ceną. Wartość pierwszego to 78 złotych, a drugiego - 80 złotych.

Reporter RMF FM Paweł Świąder zapytał w Intercity jak to w ogóle było możliwe. Najpierw Adrianna Chibowska rzeczniczka PKP Intercity tłumaczyła, że to kasjerka źle wpisała nazwę miejscowości, przez które jedzie pociąg. Jednak na obu biletach widnieją trzy te same stacje pośrednie. Wtedy pojawiła się nowa wersja - to błąd systemu sprzedaży: Musimy sprawdzić w którym momencie ten system dodał na te kilometry. Jak mówi pani rzecznik, każdorazowo taka sytuacja zostanie sprawdzona i zweryfikowana.