Korupcja w sporcie - to zarzut jaki usłyszał 204. zatrzymany w sprawie sprzedawania i kupowania piłkarskich meczów. Wiesław W. z Ełku został już przesłuchany przez wrocławskich prokuratorów i zwolniony do domu. Do pracy jednak wrócić nie może, ma zakaz pełnienia funkcji obserwatora PZPN.

Mam nadzieję, że śledztwo w sprawie korupcji w polskim futbolu zakończy się przed Euro 2012 - mówi z gorzkim uśmiechem prokurator krajowy, dawniej szef prokuratury we Wrocławiu Edward Zalewski. To właśnie śledczy z Dolnego Śląska zajmują się piłkarską ośmiornicą. W aferze zatrzymano już 202... czytaj więcej

Mężczyzna został wczoraj zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Zarzucono mu przyjęcie kilku tysięcy złotych łapówki w sezonie 2003/04.

Śledztwo w sprawie korupcji w polskim futbolu toczy się od maja 2005 r. Do tej pory prokuratura postawiła zarzuty ponad 200 osobom: sędziom, m.in. znanemu polskiemu arbitrowi Grzegorzowi G., trenerom, m.in. byłemu selekcjonerowi drużyny narodowej Januszowi W., oraz byłemu reprezentantowi kraju, a później trenerowi Dariuszowi W.

Oskarżeni są także piłkarze np. były kapitan Lecha Poznań Piotr R., a także obserwatorzy i działacze piłkarscy. W kwietniu wrocławski sąd okręgowy skazał na cztery lata więzienia byłego prezesa Arki Gdynia Jacka Milewskiego, a działacza piłkarskiego Ryszarda Forbricha "Fryzjera" na 3,5 roku.