Kolejna dzisiaj akcja Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w koncernie paliwowym Orlen. Tym razem, jak dowiedział się reporter RMF FM - na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie - trwają przeszukania w 23 miejscach. Chodzi o śledztwo dotyczące nieprawidłowości w przetargach prowadzonych przez koncern z Płocka.

Agenci ABW po raz kolejny weszli dzisiaj do biur koncernu paliwowego Orlen. Jak dowiedział się reporter RMF FM, przeszukania trwają w 23 miejscach.

Czego dotyczą te kolejne przeszukania?

Agenci ABW szukają dokumentów stanowiących dowody w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w przetargach prowadzonych przez koncern z Płocka. 

Zlecenie dotyczy przeszukania z żądaniem wydania rzeczy. Nie ma decyzji o zatrzymywaniu kogokolwiek. Jak ustalił reporter RMF FM, funkcjonariusze działają w wielu miejscach w kraju.

Przyszli do siedzib firm, ale także do prywatnych mieszkań. Na razie śledczy nie ujawniają o jakie nieprawidłowości postępowań przetargowych chodzi, a także o jakie przetargi. 

Wiadomo jedynie, że śledztwo w tej sprawie jest "świeże". Zostało wszczęte w listopadzie zeszłego roku na podstawie ustaleń ABW.

Śledztwo ws. fuzji Orlenu i Lotosu

Wcześniej informowaliśmy o przeszukaniach ABW w biurach Orlenu, to jednak inna akcja. W tym wypadku chodzi o płockie śledztwo w sprawie fuzji Orlenu z Lotosem. 

W związku z prowadzonym śledztwem w dniu dzisiejszym funkcjonariusze ABW zabezpieczają materiał dowodowy w biurach Orlenu w Płocku i w Warszawie oraz na terenie Gdańska. Przeszukania dotyczą wszystkich dokumentów, które związane są z fuzją Orlenu i Grupy Lotos - powiedziała zastępca prokuratora okręgowego w Płocku (Mazowieckie) Monika Mieczykowska.

Powołując się na dobro prowadzonego śledztwa zastrzegła, że nie może obecnie udzielić bardziej szczegółowych informacji.Opracowanie: