Kadrowa karuzela w TVP kręci się w najlepsze. Z informacji uzyskanych przez "Super Express" wynika, że nowym szefem Wiadomości będzie Krzysztof Rak. Zajmie miejsce Doroty Maciei, która została szefową Jedynki. Jak się nieoficjalnie dowiedziała gazeta, szeregi telewizji publicznej zasili też Marcin Firlej, reporter i korespondent wojenny TVN 24.

Nominacja dla Maciei nie jest zaskoczeniem. Już dawno mówiło się, że jest szykowana na miejsce zwolnionej kilka dni temu Małgorzaty Raczyńskiej. Niespodzianką jest za to powołanie Raka. Dotychczas zajmował się koordynowaniem pracy korespondentów zagranicznych Agencji Informacji.

Doświadczenie w mediach zdobywał jako rzecznik prasowy Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych. Wcześniej był publicystą "Życia", "Wprost" i "Rzeczpospolitej". W swoim CV Rak ma też epizod polityczny. Był specjalistą od spraw niemieckich w Kancelarii Prezydenta RP - pisze gazeta.

Według "Super Expressu", to dopiero początek przemeblowań w redakcji Wiadomości TVP. Już niebawem na szklanym ekranie pojawią się Hanna Lis i Piotr Kraśko. Trwają również rozmowy z kilkoma znanymi reporterami. Mówi się, że do Wiadomości dołączy Beata Grabarczyk z Polsatu.