Jak przyjemnie i spokojnie dojechać do celu? Jak nie stracić cierpliwości na kompletnie zakorkowanych skrzyżowaniach? Przez cały weekend polskie gwiazdy muzyki, filmu oraz sportowcy będą służyć Wam radą.

Najniebiezpieczniejsze miejsca na polskich drogach? Zdaniem kierowcy i podróżnika Jarosława Kreta, to przejścia dla pieszych. Wielu polskich kierowców nie nauczyło się jeszcze zatrzymywać przed przejsciem dla pieszych, gdy inni obok się zatrzymują - mówi. I dodaje, że polskim kierowcom brakuje pokory i wyobraźni:

Zachowanie spokoju za kierownicą doradza aktor Jan Peszek. Z korkami jest jak z dziećmi i trzeba je przeczekać. W związku z tym nie ma się co denerwować, choć momentami jest to bardzo trudne - mówi. Radzi, by zrelaksować się muzyką i nie przeglądać nerwowo mapy w poszukiwaniu objazdów:

Sami powodujemy korki i nie umiemy sobie z nimi radzić - twierdzi aktor Zbigniew Zamachowski. Nie umiemy przewidywać takich sytuacji jak np. na rondzie, kiedy mając zielone światło, ale widząc, że ulica z przodu jest zablokowana, wjeżdżamy i blokujemy przejazd - powiedział znany aktor. Posłuchaj:

Drogowy zamek błyskawiczny to rada na ułatwienie sobie i innym życia na drogach podczas dużego natężenia ruchu - przekonuje kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc. Głośno jest teraz o tym, żeby tworzyć przy drogach, które dołączają do głównej, system zamka błyskawicznego, czyli jeden samochód z bocznej drogi i jeden samochód, który przepuszcza. Wtedy stworzymy dużo większą płynność ruchu - mówi Hołowczyc. Posłuchaj:

Bądźmy spokojni na drogach - tak, by bezpiecznie dotrzeć do celu podróży - radzi muzyk Grzegorz Skawiński. Posłuchaj: