RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Gdzie ratować życie?

Sobota, 21 marca (06:13)

Gorączkowe telefony w poszukiwaniu wolnego łóżka na intensywnej terapii to w polskich szpitalach codzienność. O sprawie pisze "Gazeta Wyborcza".

Według zachodnich standardów, by zapewnić bezpieczeństwo chorym, 5 proc. wszystkich łóżek w szpitalach powinno być na intensywnej terapii. W Polsce łóżek w szpitalach jest 213 tys., a na intensywnej terapii tylko 3,4 tys., czyli niecałe 1,6 proc.

Ministerstwo Zdrowia zdaje się nie dostrzegać problemu. Dostaje codziennie raporty z województw. 

Z raportów wynika, że łączna liczba wolnych łóżek na intensywnej terapii w okresie od lutego 2014 do marca 2015 tylko siedmiokrotnie spadła poniżej 15 proc. - twierdzi rzecznik Krzysztof Bąk.

Cały artykuł w najnowszej "Gazecie Wyborczej".

(mal)

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: szpital

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: