Konkurenci PKP mieliby się pojawić na trasie między Warszawą a Krakowem oraz między Warszawą a Poznaniem. Część ekspertów twierdzi, że będą konkurowały niższymi cenami. Większość uważa jednak, że komfortem. Niemieckie składy będą czyste, w toaletach ma być woda, a zimą w przedziałach nie będzie śniegu.
Pasażerom ta wizja bardzo się podoba: Bardzo dobrze, by to zrobiło naszemu PKP na pewno. Oczywiście nie za podwójną cenę. Jeżeli ta cena byłaby 10-15 złotych wyższa to pewnie warto by spróbować.