Czworaczki - trzy dziewczynki i jeden chłopczyk - urodziły się w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu. Rodzice dzieci pochodzą z Wilkowyi w Wielkopolsce. Oto jak skomentowali narodziny czworaczków.

"Dzieci przyszły na świat wczoraj, urodziły się w stanie dobrym" - powiedziała PAP w niedzielę Małgorzata Kolczyńska, rzeczniczka prasowa poznańskiego szpitala. Jak dodała, waga dzieci wyniosła od 1245 do 1860 g.

"Jedno dziecko mamy gratis"

Ojciec dzieci powiedział lokalnym mediom, że spodziewał się trojaczków, "a tymczasem jedno dziecko mamy gratis".

"Jeszcze ich nie widziałem, tylko rozmawiałem z żoną. Najważniejsze, że małżonka i dzieci czują się dobrze" - powiedział ojciec dzieci cytowany przez lokalny portal jarocinska.pl.

Cytat

Żona jest bardzo dzielna. Jestem z niej bardzo dumny. Nie wiem co mam więcej powiedzieć. Jestem zszokowany, ale pozytywnie. Bardzo się cieszę, ale z tyłu głowy towarzyszą mi zmartwienia. Jak sobie poradzimy, ale teraz nie mamy już wyboru. Trzeba dać sobie radę
- zaznaczył.

W 2021 przy narodzinach pięcioraczków pracowało 30 medyków

W styczniu 2021 roku w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu urodziły się pięcioraczki. Na świat przyszły wówczas cztery dziewczynki i chłopiec. Dzieci urodziły się w 29. tygodniu ciąży.

W poród zaangażowanych było wówczas łącznie 30 pracowników szpitala. Waga urodzeniowa dzieci wynosiła od 680 do 1180 gramów.