RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Codziennie ryzykują życie na niebezpiecznym przejeździe kolejowym

Autor: Publikacja: Środa, 26 stycznia (12:14) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ponad połowa przejazdów kolejowych w Polsce nadaje się do natychmiastowego remontu. NIK alarmował o ich fatalnym stanie już przed sześciu laty. Od tego czasu niewiele się jednak zmieniło. Rażącym przykładem zaniedbań jest przejazd kolejowy na ulicy Okulickiego w Łodzi, gdzie mieszkańcy od lat ryzykują życie przechodząc przez tory.

Osiedle domków jednorodzinnych jest odgrodzone torami od reszty miasta. Żeby dostać się do centrum Łodzi, za każdym razem trzeba przejechać przez niebezpieczny przejazd. Niebezpieczny, bo tory są podwójne, ruch pociągów duży, a mieszkańcy chodzą tędy pieszo. Chociaż są w tym miejscu światła, to nie działają.

Sygnalizacja nie działa od 10 lat więc wszyscy się już przyzwyczailiśmy - mówi jeden z mieszkańców

Kierowcy muszą się w tym miejscu zatrzymać na kilkanaście sekund, by dobrze widzieć obydwie strony przejazdu. Tory skręcają po prawej i po lewej, a to sprawia, że nadjeżdżający pociąg jest widoczny dopiero w ostatniej chwili, gdy wyłoni się zza zakrętu.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: