Pustkami świecą półki w aptekach, skończyły się też zapasy w magazynach. Mimo to przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia twierdzą, że Polska dysponuje wystarczającą ilością szczepionek na grypę sezonową.

To, że szczepionek brakuje w aptekach i hurtowniach na Śląsku nie jest winą Ministerstwa Zdrowia - usłyszała reporterka RMF FM Kamila Biedrzycka od przedstawicieli resortu. Urzędnicy tłumaczą puste magazyny na wiele sposobów, m. in. zarzucając złą organizację pracy koncernom farmaceutycznym, hurtowniom i aptekom. Posłuchaj relacji:

Fakty są takie, że w zdecydowanej większości aptek w kraju szczepionek nie ma, choć oczywiście mogą zdarzyć się nieliczne wyjątki. Stanisław Piechula, szef śląskiej izby aptekarskiej, zarzuca resortowi zdrowia rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji. Ja oświadczam, że w żadnej hurtowni w Polsce nie można dzisiaj kupić szczepionki i żadna apteka nie jest w stanie się zaopatrzyć - mówi:

Nie ma szczepionek od około dwóch tygodni - potwierdza w rozmowie z reporterem RMF FM Piotrem Glinkowskim właściciel jednej z katowickich aptek:

Kiedy zatem szczepionki mogą pojawić się w aptekach? Precyzyjnie nikt na to pytanie odpowiedzieć nie potrafi.