Prawie 900 tys. zł trafiło do znanej polskiej firmy z branży hotelarskiej. To przelew z bonu turystycznego - informuje Interia.pl. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekazał już ósmą transzę środków w ramach rozliczeń płatności dokonanych Polskim Bonem Turystycznym. Do tej pory takich bonów aktywowano w Polsce już ponad 1 mln.

Przekazaliśmy do podmiotów turystycznych kolejną, ósmą już transzę środków pieniężnych w ramach rozliczeń płatności dokonanych Polskim Bonem Turystycznym. Od 1 sierpnia zrealizowaliśmy ponad 54 tys. przelewów na łączną kwotę przekraczającą 213 mln zł - dowiedział się portal Interia.pl.

Prawie 900 tys. zł otrzymał jeden z przedstawicieli branży hotelarskiej. To jak dotychczas rekordowa suma przekazana jednemu podmiotowi. 

Już 1 mln aktywowanych bonów

Do tej pory aktywowano w PUE ZUS ponad 1 mln bonów na kwotę 855 mln zł, a 298 tys. bonów turystycznych zostało już wykorzystanych. Rekordowy był trzeci tydzień sierpnia, kiedy zarejestrowano ponad 76 tys. płatności bonami, na kwotę 52 mln zł.

Najwięcej aktywnych bonów zarejestrowano w województwach: mazowieckim - 151 tys., śląskim - 136 tys., wielkopolskim - 98 tys., małopolskim - 86 tys.

Do kiedy mogę zrealizować bon turystyczny?

Jeśli posiadasz już bon turystyczny, nie musisz się spieszyć. Można go zrealizować do 31 marca 2022 r. To świadczenie na dziecko, na które pobierane jest świadczenie Rodzina 500+. Na jedno dziecko przypada bon w wysokości 500 zł, a dzieci z niepełnosprawnością otrzymują dodatkowy bon w kwocie 500 zł.

Po jego aktywowaniu osoba otrzymuje specjalny kod, którym można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w Polsce przez przedsiębiorców turystycznych oraz organizacje pożytku publicznego wpisane na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną.