Blik miał awarię i klienci kilku banków nie mogli skorzystać z tej formy płatności. Nie wiadomo, jaka była przyczyna awarii.

Awaria blika. Jak informował reporter RMF FM problemy z płatnościami odnotowały cztery duże banki - Pekao SA, Millenium, mBank, oraz BNP Paribas.

"Nie zapłacisz nim w sklepach stacjonarnych i w internecie, nie wykonasz przelewu na nr telefonu oraz nie wypłacisz za jego pośrednictwem gotówki z bankomatu" - napisano w komunikacie, który został opublikowany około południa w mediach społecznościowych mBanku.

W aktualizacji wiadomości bank poinformował, że blik działa już bez zakłóceń

Na problemy z blikiem skarżyli się też klienci banku Pekao SA.O awarii poinformował już sam blik, w lakonicznym komunikacie w serwisie X. Jak napisano, firma intensywnie pracowała nad tym, aby usługa działała bez zakłóceń. Nie wiadomo, jaka była przyczyna awarii. 

Z nieoficjalnych informacji RMF FM wynika, że problem był po stronie dostawcy usługi, a nie banków. Blik obsługuje różne banki na kilku kanałach, za pomocą różnych serwerów, dlatego klienci tylko części banków odczuwali skutki tej awarii.