W kolejnych sklepach w kartonach z bananami znaleziono paczki z białym proszkiem. W poniedziałek informowaliśmy o takim znalezisku na Pomorzu, dzisiaj odkrycia dokonano w Olsztynie i Toruniu oraz kolejnych sklepach w woj. pomorskim. Mowa jest już o kilkudziesięciu kilogramach białego proszku, który, jak podejrzewa policja, jest kokainą.

Rano w jednym ze sklepów znanej sieci przy ulicy Wańkowicza w Olsztynie znaleziono 12 około kilogramowych paczek z białym proszkiem. Wszystkie były ukryte w kartonach z bananami. Wstępnie ustalono, że jest to kokaina.

W Toruniu natomiast takiego odkrycia dokonano w sklepie przy ulicy Kosynierów. Tam było sześć paczek. W tych miejscach wciąż pracują policyjni technicy.

W poniedziałek rano policjanci zostali wezwani do trzech sklepów na terenie Gdańska i Starogardu Gdańskiego. Tam też pracownicy podczas rozładunku bananów znaleźli paczki z białym proszkiem.

Dziś policjanci z Pomorza ponownie poinformowali o zabezpieczonej substancji w kolejnych trzech sklepach znajdujących się w Gdańsku, Gdyni i na terenie powiatu starogardzkiego.

Portal kociewski.pl poinformował, że "paczki prawdopodobnie ukryte były w standardowych kartonach pod dwiema warstwami bananów".

"Kilkadziesiąt kilogramów zabezpieczonych substancji zostało przekazanych do zbadania biegłemu, nie wykluczamy, że może być to kokaina" - poinformowała podkom. Karina Kamińska z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Śledczy ustalają trasę, jaką przebyły kartony z bananami.

Policja na razie nie udziela więcej informacji.