Około godziny 6 rano ruszyła szeroko zakrojona akcja poszukiwania 6-letniego Marcina, który wczoraj po południu zaginął w miejscowości Miłków koło Ostrowca Świętokrzyskiego. Do pracy przystąpili m.in. nurkowie. Całonocne działania nie przyniosły rezultatu. Nie wiadomo, co się stało z chorym na autyzm dzieckiem.

Poszukiwania były prowadzone przez całą noc. Do godziny 2:00 teren o powierzchni 50 kilometrów kwadratowych przeczesywał helikopter z kamerą termowizyjną.

Policjantom i strażakom pomagają ratownicy z Małopolskiej Cywilnej Grupy Poszukiwawczej. Ich psy pracują inną metodą od psów policyjnych. Nie szukają konkretnego tropu, ale jakiegokolwiek zapachu człowieka.

Nasze psy nie szukają na śladzie, nasze psy przeszukują teren górnym wiatrem, czyli poszukują zapachu w powietrzu. Psy policyjne zgubiły trop, my nie podejmowaliśmy tropu tylko puściliśmy psy luzem - wyjaśnia Barbara Grel z grupy poszukiwawczej.

Niestety ostatni trop urwał się jednak 200 metrów od domu chłopca. Nie mamy nic, ani śladu, uznajemy, że sektory przez nas przeszukane były puste - powiedziała.

Na drodze krajowej numer 9 ratownicy zatrzymują samochody i pokazują kierowcom zdjęcie chłopca.

Zapadła decyzja, że nurkowie sprawdzą zbiornik wodny, oddalony od domu Marcina o 2 kilometry. Teren ten był już przeszukany, ale jak powiedziała nam Ewa Libuda z policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, chłopiec może się przemieszczać i dlatego trzeba sprawdzić wszystkie miejsca jeszcze raz.

Najgorsze jest to, że nikt nie widział, jak Marcin oddalał się od posesji. Nie ma żadnych świadków, żadnych informacji, gdzie może być dziecko. Musimy brać pod uwagę każdą ewentualność - powiedziała Libuda.

Poszukiwany Marcin ma 6 lat, cierpi na autyzm, nie mówi. Zaginął we wtorek około godziny 17. Bawił się na podwórku, w tym czasie matka poszła do domu. Gdy wyszła po 10 minutach, zauważyła, że dziecka nie ma. Furtka do ogrodu była otwarta. Kobieta zaalarmowała policję.

Dziecko ma około 120 cm wzrostu. Ma blond włosy do ramion. W chwili zaginięcia chłopiec miał na sobie ciemne spodnie, zieloną bluzę i czapkę z daszkiem.