Posłanka Anna Maria Siarkowska ogłosiła na konferencji prasowej, że dołącza do Solidarnej Polski. Będzie 20. parlamentarzystą ugrupowania Zbigniewa Ziobry.

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro podkreślał na konferencji prasowej, że posłowie jego partii pozostają w koalicyjnym klubie parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości. 

Ziobro podkreślił, że Siarkowska to doświadczona parlamentarzystka. Poza tym, że jest cenionym i szanowanym posłem swego okręgu, poza tym, że podziela system wartości, który leży u podstaw Solidarnej Polski, odwołując się do dziedzictwa chrześcijańskiego i naszego spojrzenia na miejsce Polski w Europie, oprócz tego, że wnosi wielką pasję w walce o sferę wolności i praw człowieka, to jest 20. parlamentarzystą SP - wyliczał w Sejmie. Rozmawiamy też z innymi parlamentarzystami, którzy wstępnie deklarują chęć przystąpienia do SP, więc być może to nie jest ostatnia taka konferencją z tą dobrą nowiną i dobrą informacją. W dalszej perspektywie mogą być też pewnie inne okazje - dodał.

Anna Maria Siarkowska urodziła się 23 marca 1982 r. Ukończyła studia doktoranckie na kierunku bezpieczeństwo narodowe na Akademii Obrony Narodowej. 

W ostatnich wyborach Anna Maria Siarkowska startowała z listy PiS-u. W poprzedniej kadencji weszła do Sejmu z listy Kukiz'15. 

Anna Maria Siarkowska jest zdecydowaną przeciwniczką restrykcji wprowadzonych po wybuchu pandemii Covid-19. Kieruje Parlamentarnym Zespołem ds. Sanitaryzmu.