RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Afera remontowa w wojsku

Publikacja: Sobota, 17 lipca (07:12) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Trzy osoby, w tym podpułkownik, usłyszały już zarzuty w aferze związanej z wysyłaniem uszkodzonego sprzętu wojskowego do Afganistanu - informuje "Rzeczpospolita". Gazeta ujawnia mechanizm przekrętu.

Remont sprzętu zlecano firmie prowadzonej przez byłych wojskowych, która inkasowała pieniądze, a prace miały charakter kosmetyczny. Kiedyś pomalowano tylko dwa uszkodzone pojazdy ratowniczo-gaśnicze i wzięto za tę usługę 130 tysięcy złotych. Co gorsza, uszkodzony sprzęt trafił do Afganistanu.

Śledczy podejrzewają, że od lat w wojsku wyłudzano wielkie kwoty za remonty. Obecnie sprawdzane są wszystkie wycofane z Afganistanu pojazdy.

Źródło: RMF24-PAP FB
Dalsza część artykułu pod materiałem video: