Od czerwca policjanci z Elbląga zajmowali się sprawą 15-letniej dziewczyny, która biła i znieważała swoją matkę. Śledczy ustalili, że dziewczyna dopuszczała się przemocy w sytuacjach, kiedy nie mogła dostać tego, czego sobie „zażyczyła”.

Od czerwca policjanci z Elbląga zajmowali się sprawą 15-letniej dziewczyny, która biła i znieważała swoją matkę.  Śledczy ustalili, że dziewczyna dopuszczała się przemocy w sytuacjach, kiedy nie mogła dostać tego, czego sobie „zażyczyła”.
zdj. ilustracyjne / © Andrew Carruth / Retna UK /PAP/EPA

Na początku czerwca do policjantów w jednej z podelbląskich gmin przyszła zrozpaczona kobieta. Nie potrafiła sobie poradzić z dorastającą córką.

Opowiedziała jak to dziewczyna zaczęła znęcać się nad nią i jak jej agresywne zachowanie nasilało się z tygodnia na tydzień.

Kradła pieniądze, przychodziła pijana i przesiadywała w internecie. 

Nastolatka najpierw zaczęła ubliżać matce, później ją biła, popychała i wyrywała włosy. Do tego stopnia, że pokrzywdzona kobieta wstydziła się wyjść z domu.

Kulminacja agresji miała miejsce na początku czerwca. Kiedy kobieta nie doładowała jej konta internetowego, 15-latka dotkliwie ją pobiła.

Wtedy kobieta nie wytrzymała i zgłosiła się na policję.

Funkcjonariusze przesłuchali rodzinę, sąsiadów i samą dziewczynę, którą skierowali do specjalistów. Sprawa trafiła do sądu rodzinnego i nieletnich, który zdiagnozuje stopień demoralizacji dziewczyny i zastosuje wobec niej środek wychowawczy.

źródło Policja (j.)