Artur Wosztyl – pilot Jaka-40, który wylądował 10 kwietnia w Smoleńsku – znalazł się na mazowieckiej liście kandydatów wystawionych przez PiS w wyborach samorządowych. Głosowanie odbędzie się już 16 listopada.

Artur Wosztyl kandyduje do rady jednej z warszawskich dzielnic. TO on wylądował w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r. przed tym, jak tupolew z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie się rozbił. W sprawie lądowania Jaka-40, którego był pilotem,  trwa cały czas śledztwo.

Na listach PiS jest też Filip Frąckowiak, dyrektor Izby Pamięci płk Ryszarda Kuklińskiego (Ochota), syn piosenkarki Haliny Frąckowiak. Z kolei do Rady Warszawy w okręgu obejmującym Pragę Południe z drugiego miejsca wystartuje Oskar Hejka, działacz społeczny zajmujący się m.in. prawami spółdzielców.

Do samorządu radomskiego z ramienia PiS startuje rehabilitantka z Radomia Katarzyna Marzena Wróbel. Jej kandydatura wywołała oburzenie startującej na prezydenta Radomia posłanki Marzeny Wróbel (niezrzesz.), która uznała, że PiS wystawiając nieznaną nikomu osobę o takim samym imieniu i nazwisku jak ona, próbuje zmylić wyborców i "przywłaszczyć jej dorobek polityczny i społeczny".