Narzeczeni upodobali sobie Wielką Niedzielę – w Łodzi odbyło się około 70 ślubów kościelnych i cywilnych. Najwięcej par, bo aż 15 pojawiło się w urzędzie stanu cywilnego na Widzewie. Dlaczego niedziela wielkanocna jest taka popularna wśród młodych?

Pierwsza para, która dziś stanęła na ślubnym kobiercu, wyjaśnia, że chodziło o termin, który pozwoli spotkać się całej rodzinie. Ponieważ pracuję na Wyspach, to zdecydowaliśmy, że niedziela wielkanocna będzie odpowiednim terminem. I tak przyjechałem na święta – tłumaczy pan młody. Jego nowo poślubiona żona dodaje: Chcieliśmy mieć najbliższych wokół siebie, a święta dają taką możliwość.

Panie pracujące przy obsłudze ślubów w urzędzie stanu cywilnego potwierdzają, że w świąteczny dzień jest więcej gości. W tygodniu jest dużo skromniej, bo wszyscy pracują - mówią. Poza tym jak dodają - w święta wyjątkowa jest oprawa. Mamy świąteczne, nietypowe dekoracje – zdradza zastępca kierownika USC Łódź–Centrum Magdalena Magin. Są bazie, dekoracyjne jajeczka i przebiśniegi, zwiastujące nadejście wiosny. To wszystko wróżby na szczęście - zaznacza.

Pierwsze pary rezerwowały wielkanocny termin już we wrześniu.