Kilka tysięcy kwitnących drzewek i tłumy fotografujących się na ich tle Amerykanów. W Waszyngtonie rozpoczął się Festiwal Kwitnącej Wiśni.

Festiwal Kwitnącej Wiśni potrwa przez 2 tygodnie. W tym czasie organizowane będą różne imprezy. Na przykład wielkie rodzinne puszczanie latawców.

W Waszyngtonie rozpoczął się Festiwal Kwitnącej Wiśni

Drzewka w 1912 roku stolicy Stanów Zjednoczonych podarowała Japonia. Kwitnące drzewka robią ogromne wrażenie nie tylko na Amerykanach, którzy organizują wycieczki, by przyjechać w tych dniach do stolicy USA. Są piękne. Jest ich bardzo dużo. Różne kolory kwiatów. Waszyngton mieni się w bieli i różu - mówili korespondentowi RMF FM Pawłowi Żuchowskiemu Polacy, których spotkał przy monumencie Waszyngtona. Czekam na to cały rok. Biorę aparat i idę robić zdjęcia - mówiła Amerykanka.

Festiwal potrwa przez dwa tygodnie. W tym czasie organizowane będą koncerty, parady i pokazy japońskiej sztuki. Tradycyjnie rozpoczął się on rodzinnym puszczaniem latawców przy monumencie Waszyngtona.

Na drzewach kwiaty wiśni – tymczasem wysoko nad głowami setki kolorowych latawców. I to wcale nie najmłodsi mają największą frajdę. Uwielbiamy to! Jest wspaniale, dzieci świetnie się bawią i to radość po prostu na nie patrzeć". - mówi jedna z mieszkanek Waszyngtonu. Kupiłam ten latawiec 2 lata temu i nie wiem za bardzo jak działa, bo za każdym razem - jak dla mnie -  jest za mały wiatr - dodaje inna.