RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Słowo podzieliło wrocławskich działaczy "S"

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Tablica upamiętniającą wprowadzenie stanu wojennego podzieliła wrocławskich działaczy "Solidarności". Poszło o zastąpienie "Solidarności" "Rzeczpospolitą solidarną".

Po południu prezydent Kaczyński na terenie dawnej fabryki Dolmel we Wrocławiu odsłoni tablicę upamiętniającą wprowadzenie stanu wojennego.

Między działaczami "Solidarności" wybuchł spór – kością niezgody stało się słowo "Solidarność", które zastąpiono "Rzeczpospolitą solidarną" - hasłem PiS z kampanii wyborczej.

Wrocławianie nie kryją oburzenia: Jest to mieszanie polityki do rzeczy wielkich. Ktoś chce na takiej rocznicy ugrać coś dla własnych celów - mówią mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska.

Inni krytykują Władysława Frasyniuka, który rano podniósł kwestię treści napisu. On siedział, on się ukrywał – to są fakty. Niech jednak nie przesadza - mówi jedna z mieszkanek miasta.

Obecny przewodniczący wrocławskiej "Solidarności" odpiera zarzuty o próbę przypodobania się władzy. Rzeczpospolita Solidarna to według niego tylko skrót myślowy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: