RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Słowacy chcą odłowić cztery niedźwiedzie w Tatrach

Autor: Publikacja: Czwartek, 17 kwietnia (18:05) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Słowacy do końca czerwca chcą złapać i wywieźć z Tatr cztery niedźwiedzie - mamę z trójką dzieci. Od dłuższego czasu dają się one we znaki mieszkańcom Smokowca i pracownikom Chaty Zamkowskiego. W polskiej części Tatr byłoby to nie do pomyślenia - twierdzi dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego Paweł Skawiński.

Słowacy przygotowali już specjalną klatkę. Chcą niedźwiedzie wywieźć na południe i tam wypuścić je na wolność. W naszej części Tatr kilkanaście lat temu podjęto podobną próbę, ale zakończyła się ona dla niedźwiedzi tragicznie - śmiercią, bądź zamknięciem w ogrodzie zoologicznym.

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: