W Prima Aprilis bez większych konsekwencji możemy żartować sobie z innych. Zapewne każdy z Was usłyszał więc choć jedną nieprawdziwą wiadomość, dał się „wpuścić w maliny”, „zrobić w balona”. Na antenie RMF FM pojawiło się sporo niezwykłych informacji. Wiele z nich brzmiało nieprawdopodobnie. A mimo to wszystkie były prawdziwe!

Zachęcaliśmy Was do uważnego słuchania Faktów RMF FM i poszukiwania nieprawdziwych doniesień. W ciągu kilku godzin na naszą redakcyjną skrzynkę mailową nadeszły setki listów z waszymi typami.

Informacje "Faktów" RMF FM, które Waszym zdaniem są nieprawdziwe:

Żarcik wkradł się w wiadomość o wiewiórkach; "Fakty" o francuskich przejściach dla wiewiórek, to żart, ależ Wy dzisiaj macie wyobraźnię :). Takie maile pojawiły się na naszej redakcyjnej skrzynce po informacji z Francji, że w jednej z alpejskich miejscowości stworzono bezpieczne, linowe przejścia specjalnie dla tych gryzoni.

Dla wielu słuchaczy niewiarygodnie brzmiały doniesienia z Wysp Brytyjskich. to żart primaaprilisowy – twierdzicie. Hahahaha, we wróżbitów nie uwierzę! Nie wierzę, że Brytyjska Policja aż tak się poniża. No chyba, że chce zrobić Raport Mniejszości! - napisał Marcin.

Część z Was nie uwierzyła, że ktoś mógł zmienić nazwisko, aby rozpocząć karierę polityka. O panu Pro Life, który chce zostać senatorem, opowiadał nasz amerykański korespondent.

Uznaliście także, że informacja o policyjnym przetargu na szczoteczki do zębów, szampony i lakiery, nie może być prawdziwa. „To fikcja, żarty” – pisaliście w mailach. Nie przekonała was nawet argumentacja funkcjonariuszy, że lakier jest świetnym środkiem do zabezpieczenia śladów.

Waszym zdaniem nieprawdziwa była informacja o gazie rozweselającym, który jest równie niebezpieczny dla naszego klimatu jak dwutlenek węgla czy metan: .

Nie daliście także wiary doniesieniom z Krakowa, jakoby policja miała karać kierowców używających klaksonów na Alejach Trzech Wieszczów. Fałszywa jest informacja o płaceniu mandatów za straszenie koni - twierdziliście. .

Także informacja o strażakach z Nowego Dworu Gdańskiego, którzy prowadzą specjalne schronisko dla psów potrąconych przez samochody, wzbudziła w was sporo wątpliwości. „To podpucha, żart” – pisaliście. .

Najwięcej kontrowersji wzbudziła informacja o lnie, który się nie gniecie. Nie wynaleziono czegoś takiego – zapewnialiście w listach. Niegniecący się len pozostaje ciągle marzeniem kobiet na całym świecie – twierdziła Kamila z Olsztyna: .

Składanie PIT-ów przez Internet to też zdaniem niektórych primaaprilisowa informacja: .

Trudno w to uwierzyć, ale dla niektórych z was nieprawdziwa była wiadomość .

"Fakty faktami, ale prezydent Bush nie przebywa na Ukrainie. Co najwyżej wcina pomarańczę" – napisała Iwona: .

Wiadomości na temat Szczecina to w stu procentach żart - uważał Marcin Nowaczyk. Ale za to jak zwykle dziennikarze RMF FM nie zawodzą. Ciężko wychwycić i bardzo dobrze. .

Ale piszecie także, że nieprawdziwą informacją była ta dotycząca .

Zaledwie kilka osób wykazało się czujnością i… uznało, że primaaprilisowym żartem była sama zabawa, bo wszystkie informacje podawane w RMF FM były prawdziwe. Brawa więc między innymi dla pani Emilii z Gdańska, Joanny z Krakowa, Krzysztofa z Lublina i Romka z Limanowej.