W polskiej drużynie nastąpiła ogromna zmiana w meczu z Rosją. Wszyscy to widzieliśmy, prawda?
Polki dobrze też wypadły w ogólnej statystyce mistrzostw. Najwięcej punktów zdobyła dla nas Joanna Kaczor. Było ich w sumie 90. To dało jej piątą pozycję spośród wszystkich zawodniczek mistrzostw. Być może powoli nasza drużyna zyskuje liderkę? Najlepiej w statystyce wypadła Ekaterina Gamowa, która wywalczyła aż 137 punktów dla Rosjanek. Po niej jest Virginie De Carne (to ta zawodniczka, która sprawiała nam wiele kłopotów w spotkaniu z Belgią) – 125 punktów. Trzecie miejsce w tym rankingu przypadło Nataly’i Mammadovej z Azerbejdżanu (101 punktów).
Teraz trzeba przygotować się na Holandię.
A dlaczego przegraliśmy poprzedni mecz z Holenderkami?
Pozostaje mi, zatem, mocno trzymać kciuki tak, jak to będą robić setki tysięcy kibiców w łódzkiej hali Atlas Arena, przy radiach i przed telewizorami. A najlepszą ilustracją poziomu kibicowania polskich fanów siatkówki niech będą zdjęcia…